Symnatal pro baby cena – planowanie dziecka
/ /Protezy zębowe i ich rodzaje

Protezy zębowe i ich rodzaje

Piękny zdrowy i olśniewająco biały uśmiech, to atut zarówno każdej kobiety jak i mężczyzny. Co zrobić więc kiedy zaczynamy tracić własne zęby lub gdy braki w uzębieniu znacznie obniżają komfort naszego życia? Wówczas najlepszym rozwiązaniem jest proteza, która w połączeniu z odpowiednim trybem życia sprawi, że znów będziemy zachwycać pięknym uśmiechem.

Każdy znajdzie coś dla siebie
Rynek stomatologiczny jest dość bogaty i każdy z pewnością znajdzie dla siebie odpowiednią protezę, która zapewni mu odpowiedni komfort i piękny uśmiech. Do wyboru mamy protezy ruchome, stałe i protezy na implantach.

Protezy ruchome
Do najbardziej popularnych należą protezy ruchome, które polecane są zarówno tym, którzy mają część uzębienia jak i tym którzy stracili je w stu procentach. W tej grupie znajdują się m.in. akrylowe protezy zębowe.
Protezy akrylowe należą do najtańszych protez dostępnych na rynku medycznym (700-2 tys.). W protezie tej zarówno płyta, jak i zęby protezy wykonane są z akrylu. Jest to rodzaj uzupełnienia protetycznego odbudowującego braki w uzębieniu. Minusem stosowania tego rodzaju protez jest to, że w znaczny sposób obniżają one dziąsła i kości doprowadzając nawet do ich zaniku. Produkt refundowany przez NFZ.

Protezy stałe
Do tej grupy protez zaliczamy różnorakie: korony, mosty, wkłady koronowo – korzeniowe, które mocowane są do naszego uzębienia za pomocą specjalnego, mocnego kleju. Całkowity koszt tego rodzaju protezy uzależniony jest od ilości wstawianych zębów. Cena za jeden ząb to 200- 2000 złotych.

Na implantach
Protezy stałe mają zastosowanie, gdy pacjent posiada minimum część uzębienia. Ale nie tylko. Osoby, które nie mają własnych zębów mogą skorzystać z protez stałych na implantach. A więc protez, które mocowane są na sztucznych implantach. Niestety, to rozwiązanie nie należy do najtańszych i oscyluje w granicach około 30 tysięcy złotych. Oczywiście to na jaki typ protezy się zdecydujemy zależy tylko od nas, a dokładniej ujmując od naszych finansów, stanu jamy ustnej i ilości zębów, których nam brakuje.

related post
Archiwa