Symnatal pro baby cena – planowanie dziecka
/ /Na basen z niemowlęciem cz. II

Na basen z niemowlęciem cz. II

Kiedy lekarz pediatra wyrazi zgodę, by nasz maluszek korzystał z wodnych rozrywek, pozostaje nam już tylko wybrać odpowiedni do tego basen.

Wbrew pozorom, sprawa nie jest taka prosta. Najlepszym sposobem na dokonanie właściwego wyboru jest osobiste udanie się w wybrane miejsce i ocena następujących kryteriów:

temperatura wody

Powinna być różna, w zależności od wieku dziecka. I tak, dla starszych dzieci (od 6 miesiąca życia) optimum temperatury to ok. 33 stopnie. Młodsze szkraby (2-6 miesiąc) powinny pluskać się w specjalnych basenikach o wyższej, bo wynoszącej 37 stopni temperaturze.

czystość wody

Powinna być bezwzględnie kontrolowana po każdym wejściu do basenu danej grupy korzystających.

łagodne zejście do basenu

To absolutna konieczność! Najlepiej, aby fragment powierzchni, który służy zejściu do wody miał też zapobiegającą poślizgnięciom strukturę.

miejsce do przewijania i przygotowania malca

Nie może być to byle jaki kącik, ale dokładnie przygotowane miejsce. Przewijak, półki i wystarczająca ilość miejsca na np. fotelik samochodowy – to wszystko zapewni Wam komfort przygotowań i zajęcia się maluszkiem po zajęciach w wodzie. Trzeba też sprawdzić, czy w takim pomieszczeniu nie ma przeciągów.

zasady

Ich przestrzeganie jest bardzo ważne dla zdrowia milusińskich. Dzieci powinny mieć specjalne pampersy, a dorośli czepki na głowie. Koniecznością jest też każdorazowe przechodzenie przez tzw. „śluzę” ze środkiem odkażającym.

dodatkowe ułatwienia

Czy na basenie jest możliwość korzystania z pomocy instruktora? I czy w danym miejscu jest np. mikrofalówka, w której można odgrzać mleko głodnemu po wodnych wybrykach maluszkowi?

TRZY, DWA, JEDEN… START!

Po otrzymaniu lekarskiego „zezwolenia” oraz wybraniu najlepszej pływalni pozostaje już tylko rozpocząć wodną przygodę. Warto przy tym kierować się kilkoma wskazówkami, by nie wystraszyć malca – dla niego wszystko przecież będzie zupełnie nowe.

Poza basenem – trzeba się dokładnie przygotować. Konieczne są: duży i mały ręcznik, oliwka lub krem, coś do jedzenia i picia, suszarka (jeśli maluszek ma bardzo bujną czuprynę). Jeśli Twoja pociecha ma już swój pierwszy szlafrok, zabierz go koniecznie i zakładaj maluszkowi podczas przechodzenia np. z jednego miejsca w drugie.

related post
Archiwa