Symnatal pro baby cena – planowanie dziecka
/ /Wpływ diety na płodność

Wpływ diety na płodność

Odpowiednio zbilansowana dieta leczy! Takie wnioski płyną z wieloletnich badań przeprowadzonych w Stanach Zjednoczonych na grupie ponad 70 tysięcy pielęgniarek, mających na celu potwierdzenie związku pomiędzy dietą, a płodnością. Zmieniając nawyki żywieniowe można w istotny sposób wpłynąć na regularność cyklu owulacyjnego, a tym samym zwiększyć prawdopodobieństwo zajścia w ciążę.
Odżywianie i styl życia wpływa na płodność
Prawidłowe odżywianie i wysiłek fizyczny potrafią zdziałać cuda w kontekście walki z niepłodnością. Okazuje się, że kobiety cierpiące na nadwagę lub otyłość, nie uprawiające aktywności fizycznej są o około 80% bardziej narażone na zaburzenia cyklów owulacyjnych. Z kolei zbyt niska masa ciała powoduje nawet zahamowanie miesiączkowania. Oprócz aktywności fizycznej na płodność bardzo wyraźnie wpływa również dieta. Dobrze zbilansowany jadłospis wpływa na regularność cyklów owulacyjnych, a nawet stymuluje odpowiednie dojrzewanie komórek jajowych i zarodka.
Co jeść, a czego nie jeść?
Istnieje kilka składników odżywczych, które – jak wskazują badania – istotnie wpływają na płodność kobiet. Na szczególną uwagę zasługują przede wszystkim: witaminy z grupy A, B, E, nienasycone kwasy tłuszczowe, cynk, żelazo oraz kwas foliowy. Niedobory tych składników odżywczych powodują problemy nie tylko z regularnością cyklu owulacyjnego, ale zwiększają ryzyko poronienia w trakcie ciąży. Starając się o dziecko warto zatem zadbać o zmianę nawyków żywieniowych. Należy przede wszystkim unikać niebezpiecznych dla zdrowia tłuszczy trans (zawartych w frytkach i daniach fast food), nadmiaru węglowodanów prostych (białe pieczywo, słodkie przekąski i napoje), kofeiny oraz alkoholu.
Dobrze zbilansowana dieta na płodność
Komponując dietę stymulującą płodność warto zwrócić się szczególną uwagę na produkty bogate w witaminę A i B (chude mięso, produkty pełnoziarniste, pomarańczowe i żółte warzywa i owoce, ryby, jaja). Istotną rolę odgrywa również witamina E (znajduje się głównie w nasionach), jednak nie należy przekraczać jej dziennego zalecanego spożycia, gdyż w nadmiarze witamina E może wywoływać nowotwory. Ponadto dobrze jest wprowadzić produkty bogate w kwas foliowy (wątróbka, czerwone mięso, ryby, rośliny strączkowe). Nienasycone kwasy tłuszczowe z kolei znajdziemy w rybach morskich i olejach roślinnych. Nie zapomnijmy również o dostarczaniu naszemu organizmowi żelaza i cynk. Ułożenie dobrze zbilansowanej diety na płodność jest sporym wyzwaniem, dlatego zaleca się, aby skorzystać z pomocy doświadczonego dietetyka. Dobrze jest również uzupełniać braki zalecanych mikroelementów sprawdzonymi suplementami, takimi jak Symnatal Pro Baby.

related post
Archiwa