Symnatal pro baby cena – planowanie dziecka
/ /Kubek niekapek cz. I

Kubek niekapek cz. I

Zamiana butelki na kubek to trudna sprawa – na szczęście producenci akcesoriów dla dzieci wychodzą naprzeciw naszym potrzebom i proponują produkt ułatwiający naukę samodzielnego picia. Wybór kubka niekapka, bo o nim mowa, nie jest jednak tak łatwy, jak by się to wydawało. Wyjaśniamy zatem, kiedy wprowadzić tę nowość oraz który produkt wybrać.

IM SZYBCIEJ, TYM LEPIEJ

Specjaliści zalecają, aby rozpocząć naukę picia z kubka niekapka mniej więcej wtedy, kiedy wprowadzamy do diety maluszka pierwsze pokarmy – czyli około 6 miesiąca życia. Oczywiście nie jest to obowiązek – niektóre mamy w ogóle nie korzystają z tego ułatwienia i od razu uczą dziecko korzystania z tradycyjnego kubka. Jeśli jednak planujesz naukę „etapową” – wiedz, że zdecydowanie łatwiej nauczyć pić z nowego naczynia 6-miesięczniaka, niż bardzo upartego już 1,5-rocznego szkraba.

ZAKUPOWY ZAWRÓT GŁOWY

Wyobrażasz sobie, że idziesz do sklepu, bierzesz z półki kubek niekapek i… już? Nic z tych rzeczy – możliwość wyboru spośród wielkiej ilości produktów potrafi przyprawić o oczopląs. Różne kolory, kształty, dodatkowe opcje – wszystko to, przy stosunkowo dużych cenach kubków oraz braku możliwości ich sprawdzenia powoduje, że przy półce z niekapkami można spędzić naprawdę sporo czasu. Jeśli wolisz go zaoszczędzić – przeczytaj, które kryteria wyboru są szczególnie istotne.

Ustnik – materiał

Jeżeli kubek, który wybierasz, ma zastąpić butelkę jako pierwszy, wybierz produkt z miękkim ustnikiem. Dla maluszka będzie to większe ułatwienie – elastyczna końcówka w pewien sposób kojarzy się z piciem z butelki, podczas gdy jej twardy odpowiednik dla wielu dzieci jest po prostu czymś zupełnie nieznanym i nieprzyjemnym.

Zwróć także uwagę na materiał, z którego zrobiony jest ustnik – do wyboru są plastikowe, silikonowe oraz gumowe. Plastik jest twardy – może zatem nie przypaść do gustu najmłodszym użytkownikom. Z kolei jeśli wcześniejsze doświadczenia (np. ze smoczkiem uspokajającym) wskazują na to, że maluszek nie toleruje charakterystycznego smaku i zapachu gumy – najprawdopodobniej będzie tak i w tym przypadku. W takiej sytuacji najlepszym wyborem będzie kubek z silikonowym ustnikiem.

Uwaga – gdy Twój malec ma już za sobą „niekapkowy” start, używa kubka z silikonowym ustnikiem i zaczyna czerpać przyjemność z przegryzania go – wprowadź naukę picia ze zwykłego kubeczka lub zmień produkt na taki z gumową lub plastikową końcówką.

Ustnik – kształt

Ustniki w kubkach niekapkach mogą być nie tylko wykonane z różnych materiałów, ale też mieć zupełnie inny kształt. I tak, do wyboru mamy ustniki płaskie oraz długie, wystające. Te drugie polecane są młodszym dzieciom – łatwiej jest im chwycić ustami końcówkę podobną do smoczka od butelki, niż opanować zupełnie nową technikę picia. Jeśli jednak szukamy produktu dla dziecka w wieku około roku – można skusić się na drugą opcję.

related post
Archiwa