Symnatal pro baby cena – planowanie dziecka
/ /O co w TYM chodzi? – czyli jak ważne jest znaczenie bliskości podczas ciąży

O co w TYM chodzi? – czyli jak ważne jest znaczenie bliskości podczas ciąży

Ciąża może być dla wielu par sporym zaskoczeniem, z kolei inni czekają na nią z niecierpliwością. Wiadomym jest, że ten błogosławiony stan zmienia dotychczasowe życie o 180 stopni. I choć zwykle ciąża kojarzy się ze zmianami głównie fizycznymi i psychicznymi u kobiety, to zarówno panie jak i panowie mogą mieć wiele dylematów. Często u przyszłych rodziców pojawia się problem bliskości. Jak sobie z nim radzić? Jak zachować chęć na pieszczoty w tym okresie? Następne dziewięć miesięcy może być najpiękniejszym okresem w życiu, bądź okazać się udręką. Wszystko zależy od podejścia obojga partnerów.
Po pierwsze spokój

Nic tak nie relaksuje jak chwila dla siebie, jednak właśnie ta chwila może być czasem dla Was. Nie musi wiązać się z wyjściem do miasta, do teatru czy ze spotkaniem z przyjaciółmi. Ustalanie tego typu atrakcji nawet raz w tygodniu, choć może wydawać się dobrym pomysłem, niekoniecznie sprzyja polepszeniu relacji między przyszłymi rodzicami. Zawsze należy wziąć pod uwagę zmęczenie przyszłej mamy czy zdenerwowanie taty wywołane pracą. Kreatywne spędzanie czasu w domu zapewni wam nie tylko radość, ale także może skłonić do okazywania sobie czułości. Świetnym sposobem może okazać się masaż dla przyszłej mamy albo delikatne głaskanie po brzuchu. To ważne nie tylko dla Was, ale także dla Waszego malucha, ponieważ nienarodzone dziecko odczuwa bliskość rodziców. Przytulanie się i pocałunki są równie ważne dla dobrego samopoczucia Waszej trójki, ponadto mogą okazać się wstępem do większych pieszczot.
Strach ma wielkie oczy

Strach przed seksem w ciąży jest naturalny i przechodzi przez to każda para. Obawy są uzasadnione, bo przecież znajdujecie się w zupełnie nowej sytuacji. Warto obalić mit, który mówi o powściągliwości w czasie ciąży. Dobrym wstępem do tego, oprócz codziennej bliskości, może być rozmowa. Zwykle kobiety biorą całą winę na siebie, bo przecież to one noszą dziecko pod sercem. Nic bardziej mylnego. W ciąży jest się razem i wspólna jest także odpowiedzialność. Choć trudno czasami przyjąć taką filozofię, właśnie dyskusja z partnerem może pomóc kobiecie zmienić poglądy. A te, czasem stają się ich przekleństwem. Zamiast skupiać się na zmieniającym się ciele, warto obrócić wady w zalety. Dostrzeganie plusów w nowej figurze przyniesie korzystny skutek dla dwojga. Mężczyzna dostrzeże seksapil partnerki, jeśli tylko ona mu na to pozwoli. Krągłe piersi i biodra to kwintesencja kobiecości i właśnie w okresie ciąży warto je eksponować.
W tym największy jest ambaras…

…żeby dwoje chciało na raz. Problem czasami może być większy niż się wydaje. Kobiety same sobie tłumaczą, że mogą mieć humory, być zmęczone czy źle się czuć. Z drugiej strony, kiedy najdzie je ochota na bliskość uważają, że im się to należy a mężczyzna powinien traktować to jako święto. Jest dużo przywilejów bycia w ciąży i dobrze jest z nich korzystać, także w relacjach z partnerem. Nie powinno się jednak zapominać o potrzebach mężczyzny, który w ogromie potrzeb i wymagań kobiety może czuć się odstawiony na bok. Panowie mają zazwyczaj określone potrzeby seksualne i chcieliby zachować taką samą bliskość w związku jaka istniała przed ciążą. Czasami jest to niemożliwe ze względów chociażby złego samopoczucia ciężarnej, dlatego w takiej sytuacji należy liczyć na cierpliwość i wyrozumiałość mężczyzny. Zasada ta jednak działa w dwie strony.
Co jest z nim nie tak?

Odmiennym, ale równie częstym przypadkiem może być nieodwzajemniona ochota kobiety na pieszczoty. Wiele pań myśli, że jest to nienormalne, bo przecież mężczyzna powinien pożądać kobiety. Obawy przed nieatrakcyjnym wyglądem i przypisywanie sobie odpowiedzialności za problem, to częsta domena pań w takich sytuacjach. Istnieją jednak możliwe powody wycofania się mężczyzny z bliskości cielesnej. Po pierwsze, bezpieczeństwo. Obawy panów przed współżyciem często wynikają z lęku o to, że mogą skrzywdzić dziecko albo narazić przyszłą mamę na urazy. Choć nie jest to prawdą, to czasami takie przekonanie jest od nich silniejsze. Po drugie, niektórzy mężczyźni nie wyrastają z roli wiecznego chłopca, dlatego wizja bycia ojcem może ich po prostu przerażać. Wstrzymanie się od namiętności, może być wyrazem przeżywanego przez nich stresu. Potrzeba czasu na ułożenie sobie wszystkiego w głowie, by przygotować się do nowej roli, którą będą pełnić, może być silniejsza od okazywania miłości swojej wybrance.
Sukces w miłości

Wszystkie rodzaje bliskości są zalecane w czasie ciąży, łącznie ze stosunkiem. Dbałość o wzajemne zapewnianie sobie czułości wpływa pozytywnie na relacje w związku jak i te z nienarodzonym dzieckiem. Wszelkie obawy warto jednak skonsultować z lekarzem prowadzącym ciążę, którego zawsze warto zapytać o poradę. Większość zależy jednak od nas samych, naszego podejścia i zrozumienia. Rozmowa jest kluczem do sukcesu, sukcesu miłości.

related post
Archiwa