Rate this post

Kreski na powiekach

Kreska na powiece rysowana była bardzo różnie. Nieraz tylko subtelnie podkreślała oko (jak na przykład za czasów Marylin Monroe), czasami nanoszona była grubymi pociągnięciami kredki, zdarzało się także, że znikała na całe lata. Jednak zawsze wracała.

Klasyczną kreskę maluje się tylko czarnym kolorem. Kreska ta jest jedynym elementem zdobiącym powieki. Powiek nie maluje się cieniami. Wyjątek stanowi jednak makijaż na tak zwane „wielkie wyjścia”, wtedy dozwolone jest używanie cieni, a kreska powinna harmonizować z kolorem makijażu położonym na powieki. Kreski do powiek malujemy klasycznymi preparatami do malowania takimi jak: eyeliner w płynie (sprzedawany w buteleczka) oraz tusz do powiek w kamieniu. W obydwu przypadkach kreskę maluje się za pomocą cienkiego pędzelka. Znacznie wygodniejsze w użyciu są płynne eyelinery w takich pojemniczkach jak tusz do rzęs. Nowością są łatwe w użyciu eyelinery w formie flamastra.

Kreskę, która ma wyglądać naturalnie, najlepiej jest wykonać kredką do oczu. Podczas nanoszenia kreski powieka nie powinna być tłusta. Dlatego należy ją lekko przypudrować. Nadmiar tuszu na pędzelku należy wytrzeć o brzeg buteleczki, aby kreska nie była zbyt gruba i nierówna. Kreskę „ciągniemy” od wewnętrznego do zewnętrznego kącika oka, nie odrywając pędzelka od powieki. Można również rozpocząć malowanie kreski od połowy powieki do zewnętrznego kącika oka, a dopiero potem ciągnąć kreskę od wewnętrznego kącika do środka powieki. Osobom niewprawnym polecam naniesienie na powiekę najpierw małych punkcików, które dopiero potem łączy się kreską.