Na początku powiedzmy Ibuprom żel to jeden z tych produktów które nie były ostatnio rekomendowane. Opiszmy go teraz. Ta nasza charakterystyka nie będzie zbyt obszerna.
Rozpocznijmy od tego, że często młode matki mają ból głowy. A to wszystko za przyczyną ilości przeróżnych, często niespójnych informacji. Co innego usłyszymy od koleżanek, co innego od mam i babć. Do tego wchodzi jeszcze Internet, gdzie łączą się prawdziwe informacje z totalnymi idiotyzmami.
Zatem do rzeczy – opiszmy ibuprom żel.
Skład1 g żelu zawiera 50 mg ibuprofenu. Do stosowania miejscowego. Pasek żelu (długości 4-10 cm) wciera się 3-4 razy dziennie w miejsca chorobowo zmienione. W razie konieczności specyfik można stosować częściej, ale zachować 4-godzinną przerwę. Penetracja substancji czynnej może być zwiększona poprzez jonoforeze (żel nanosi się pod katodę i prowadzi zabieg poprzez 15 min). Dobowa dawka żelu nie powinna przekraczać 12 g. Interakcje Nie znane są interakcje miejscowego stosowanego ibuprofenu z innymi lekami. Jednoczesne przyjmowanie kwasu acetylosalicylowego i innych NLPZ może zwiększać częstość występowania objawów niepożadanych. Przeciwwskazania Nadwrażliwość na ibuprofen, kwas acetylosalicylowy albo odmienne NLPZ i którąkolwiek substancję pomocniczą. Występowanie w wywiadzie pokrzywki, alergicznego zapalenia blony śluzowej nosa, astmy po zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego albo innych NLPZ. DziałanieLek działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo poprzez hamowanie syntezy prostaglandyn w tkankach zapalnie zmienionych. Uwolniony ibuprofen przenika poprzez skóre do głębiej położonych tkanek, stawów i płynu maziówkowego, osiągając stężenie terapeutycznie w stopniu znaczącym. Po miejscowym zastosowaniu, uwolniony ibuprofen oznaczany z surowicy osiągał male stężenie (wchłanianie wynosi maksymalnie 5 %). WskazaniaMiejscowe leczenie właściwe bólu mięśni. Leczenie właściwe bólu w przebiegu zwyrodnieniowych chorób stawów, reumatycznych schorzeniach stawów obwodowych i kręgosłupa. Leczenia właściwego zmian zapalnych tkanek okołostawowych (np. kaletek maziowych, ścięgien, pochewek ścięgnistych, wiezadeł i torebek stawowych). Leczenie właściwe bolesnej sztywności barku, bólu okolicy lędźwiowej kręgosłupa, zmian pourazowych związanych z uprawianiem sportu albo powypadkowych (np. stluczeń, skręceń). Pomówmy chwilę o przeziębieniu u dzieci. Alternatywa dla lekow miejscowych są preparaty doustne, które zastosowane na początku kataru wyraźnie zmniejszaja jego objawy i skracają czas trwania dolegliwości. Preparaty te składają się z leku obkurczajacego naczynia krwionośne błony śluzowej (sympatykomimetyka) i leku przeciwalergicznego (atyhistaminowego). Sa to również środki mocno działające i i dlatego przeciwwskazane przy nadciśnieniu tętniczym, chorobie wieńcowej serca, nadczynności tarczycy, jaskrze, przeroście gruczołu krokowego, zatrzymaniu moczu, ciąży i okresie karmienia piersią, jednoczesnym leczeniu inhibitorami MAO. Z naturalnych metod leczenia właściwego kataru można polecić balsamy zawierające olejki eteryczne (np. sosnowy, tymiankowy, eukaliptusowy) do smarowania klatki piersiowej. Olejki te są lotne i kiedy są wdychane poprzez nos, oddziaływaja na błonę śluzową nosa przeciwzapalnie. Podobnie działa znana od dawna maść majerankowa zalecana często poprzez pediatrów na katar u niemowląt i malych dzieci.
Naucz się czegoś jeszcze:
arthrostop. Parę zdań dla młodych albo przyszłych matek. Przeciwwskazaniem do karmienia piersią może być galaktozemia, fenyloketonuria, a również rozległy defekt w przypadku rozszczepu wargi i podniebienia u dziecka. Nie należy także karmić piersią, gdy matka może być narkomanką albo osobą ciężko chorą psychicznie, może być chora na HIV, WZW A i C, w ostrej fazie gruźlicy. Istnieja zatem różnorodne sytuacje, w których matki nie powinny karmić swojego dziecka piersią. Wówczas można karmić maluch (także noworodków) mlekiem modyfikowanym, które dostosowuje się do wieku dziecka, tj. do czwartego miesiąca życia otrzymuje mleko poczatkowe, w następnej kolejności mleko następne.
Na zakończenie dodamy parę zdań w temacie zdrowia dzieci. Najbardziej wyczulonymi i doświadczonymi obserwatorami dziecka sa jego rodzice. To również jesteśmy w stanie oni zwracaja uwagę na każdą zmianę w zachowaniu maluszka, jego płacz czy może rozdrażnienie. Dużo z owych objawów zwiastuje chorobę. Odpowiednio bystro zauważone powinny często zapobiec rozwojowi infekcji, a przynajmniej pomóc lekarzowi w ocenie stanu małego pacjenta. W sekcji Indeks dolegliwości dzieciecych zawarliśmy dokładne opisy najczestszych dolegliwości okresu dziecięcego. Ich znajomość pomoże wciąż jeszcze lepiej zadbać ludzkie zdrowie dziecka. Organizm dziecka różni się od organizmu dorosłego człowieka, i dlatego należy się nim opiekować w odmienny sposób. Nie wszystkie środki leczenia stosowane poprzez rodziców będą skuteczne w przypadku dzieci.